Formula 1 | F1 stapt in 2027 af van 50/50 power split

TGR Haas F1 Team

Formula 1 | F1 stapt in 2027 af van 50/50 power split

De Formule 1 heeft bevestigd dat de huidige 50/50‑verdeling tussen verbrandingsmotor (ICE) en elektrische energie (ERS) volgend jaar wordt aangepast. Vanaf 2027 krijgen de auto’s meer vermogen uit de ICE en minder afhankelijkheid van elektrische energie, om de kunstmatige race‑situaties van 2026 te corrigeren.

De nieuwe regels verhogen het ICE‑vermogen met circa 50kW door een hogere fuel‑flow, terwijl de ERS‑output met dezelfde marge wordt verlaagd naar 300kW. Het totale vermogen blijft rond de 400kW, maar de bron verschuift naar een meer lineaire en voorspelbare krachtbron.

Volgens coureurs als Carlos Sainz en Max Verstappen is dit een stap in de goede richting. ICE‑vermogen reageert direct op het gaspedaal en geeft coureurs meer controle, terwijl de hoge ERS‑bijdrage in 2026 zorgde voor abrupte acceleratie, onnatuurlijke inhaalacties en gevaarlijke snelheidsverschillen.

De eerste aanpassingen kwamen al bij de Grand Prix van Miami, waar super‑clip gedrag en boost‑limieten werden gemodificeerd. De 2027‑regels gaan verder door de architectuur van de power unit zelf aan te passen. Mogelijk zijn grotere brandstoftanks nodig, wat ook gevolgen heeft voor strategie en chassis‑ontwerp.

Hoewel de voorstellen in principe zijn goedgekeurd, moeten de technische details nog worden uitgewerkt door teams en fabrikanten. De FIA zal het definitieve pakket later dit jaar voorleggen aan de World Motor Sport Council.

  • FIA: bevestigt verschuiving naar 60/40 power split
  • Sainz: drong aan op minder energiemanagement
  • Verstappen: verwelkomt meer ICE‑vermogen
  • Miami GP: eerste pakket tweaks al ingevoerd
  • Formule 1: totale output blijft gelijk, bron verschuift

Eigen redactie

Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties