
Formula 1 | Alternatief klaar voor Qatar en Abu Dhabi
De Formule 1 hervat dit weekend in Miami, na een ongebruikelijke aprilmaand zonder Grand Prix. Dit kwam door geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten. Races in Bahrein en Saoedi-Arabië werden geannuleerd om de veiligheid van teams en publiek te garanderen. CEO Stefano Domenicali benadrukt dat de gevolgen nog niet voorbij zijn.
Economische impact: Het missen van twee Grands Prix bespaart reiskosten, maar kost inkomsten. Alan Permane van Racing Bulls ziet de balans negatief uitvallen, mede door stijgende brandstof- en transportkosten.
Onzekerheid eind 2026: Het seizoen moet afsluiten met races in Qatar en Abu Dhabi. Blijft de situatie gespannen, dan zijn alternatieven nodig. Een kalender van 24 naar 20 races zou financieel uitdagend zijn.
Domenicali: “We hebben een deadline om te beslissen of Qatar en Abu Dhabi doorgaan. Het is onze plicht om een alternatief klaar te hebben.” Verwacht wordt dat deze deadline eind september ligt, na het Europese deel van de kalender.
Plan B: Alternatieve locaties moeten rekening houden met geschikte temperaturen, logistieke kosten en tijd voor kaartverkoop. Twee extra races in Silverstone of Imola lijken onrealistisch.
Kostenstijging: Domenicali benadrukt dat de grootste impact momenteel de stijging van brandstof- en logistieke kosten is. “We zijn een wereldwijde sportorganisatie en reizen de hele wereld over. Dit zijn de grootste uitdagingen.”
Eigen redactie




