Aston Martin plant vroege uitval in Australische GP te midden van Honda F1-crisis

Aston Martin Aramco Formula One™ Team

Aston Martin plant vroege uitval in Australische GP te midden van Honda F1-crisis

Aston Martin kampt met grote problemen door de onbetrouwbare Honda-motor. Het team uit Silverstone kon nauwelijks testen in Bahrein en overweegt zelfs om tijdens de Australische Grand Prix vroegtijdig uit te vallen om schade te beperken.

De AMR26 met Honda‑krachtbron heeft zoveel storingen gehad dat het team zijn volledige voorbereiding misliep. Meerdere motorproblemen in Bahrein hebben de voorraad reserveonderdelen uitgeput, waardoor Aston Martin zelfs dacht aan het overslaan van Melbourne. Dat zou echter een PR‑ramp zijn geweest en bovendien in strijd met de Concorde Agreement.

Uiteindelijk verschijnt het team wel op de grid, maar de strategie is om slechts enkele ronden te rijden en daarna uit te vallen. Ondertussen is een crisisunit opgezet om Honda te ondersteunen. Technici werken samen met personeel in Sakura om de batterijproblemen op te lossen die ontstaan door trillingen van de V6‑motor.

Andy Cowell, voormalig hoofd van Mercedes motorafdeling, is naar Japan gestuurd om te helpen, maar de tijd dringt. Volgens interne berichten mist de motor zelfs tot 80 pk in bepaalde omstandigheden, waardoor het hybride systeem niet goed kan opladen. Dit maakt het onmogelijk om de ontwikkeling van de AMR26 te plannen en upgrades door te voeren.

De situatie schaadt het imago van Aston Martin, ondanks de grote investeringen van Lawrence Stroll in nieuwe faciliteiten en het aantrekken van topingenieurs. Het team moet nu eerst de betrouwbaarheid herstellen voordat er aan prestaties kan worden gewerkt.

Bron: autosport.com

Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties