
Formula 1 | Stroll erkent dat geloof in Aston Martin zwaar op de proef wordt gesteld
Lance Stroll geeft toe dat zijn vertrouwen in het Aston Martin project tijdens de moeizame start van 2026 flink getest is. Ondanks de samenwerking met Honda en de komst van Adrian Newey bleef succes uit. Het team beschikt over een nieuwe fabriek en windtunnel, maar leverde een trage en onbetrouwbare auto af. Stroll benadrukt dat alle elementen aanwezig zijn om een winnende formatie te worden, mits het potentieel wordt ontsloten.
“Moeilijke momenten testen je altijd, maar ze laten ook zien wie echt gelooft in wat je bouwt,” aldus Stroll. Hij stelt dat het eenvoudig is om vertrouwen te hebben wanneer de resultaten goed zijn, maar dat de echte uitdaging ligt in het vasthouden van geloof tijdens zware periodes. Volgens hem vormen deze obstakels onderdeel van het proces om een topteam in de Formule 1 op te bouwen.
Voor zijn thuisrace in Canada benadrukt Stroll dat hij zich richt op het grotere plaatje. “In F1 kan een paar maanden de hele situatie veranderen. Als je te emotioneel reageert op de hoogte- of dieptepunten, verlies je focus. Het gaat erom eerlijk te blijven over waar verbetering nodig is en het proces te vertrouwen, ook wanneer de resultaten niet direct zichtbaar zijn.”
De Canadese coureur erkent dat het frustrerend is om niet vooraan mee te doen, zeker omdat iedereen in het team hard werkt. Toch ziet hij de huidige periode als een noodzakelijke fase in het bouwen van een succesvolle toekomst voor Aston Martin.
- Lance Stroll: vertrouwen getest, maar blijft geloven in project
- Aston Martin: nieuwe fabriek en windtunnel, maar moeizame start
- Honda: partner in het eerste echte works‑team
- Adrian Newey: komst verhoogde verwachtingen voor 2026
- Formule 1: uitdagingen en frustraties horen bij het opbouwen van een topteam
Eigen redactie




