Australische GP: Ferrari-teambaas Frederic Vasseur heeft ‘geen spijt’ van strategie na Charles Leclerc en Lewis Hamilton achter Mercedes

Foto: Race Service for Ferrari Spa, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Australische GP: Ferrari-teambaas Frederic Vasseur heeft ‘geen spijt’ van strategie na Charles Leclerc en Lewis Hamilton achter Mercedes

Ferrari-teambaas Frederic Vasseur zegt dat het team “geen spijt” heeft van de gekozen strategie, nadat ze aanvankelijk met Mercedes vochten om de zege bij de Australische Grand Prix.

Een sterke start van Charles Leclerc bracht hem voorbij polesitter George Russell. Uiteindelijk won Russell voor Kimi Antonelli, met Leclerc derde en Lewis Hamilton vierde.

Volgens Vasseur lag het verschil niet aan de strategie maar aan het tempo van Mercedes, dat constant sneller was.

Andere teams hadden last van bandenslijtage, maar Mercedes niet. Russell en Kimi Antonelli reden 45 ronden op de harde banden zonder veel tempo te verliezen.

Charles Leclerc gaf aan dat Ferrari rekende op een meer chaotische race met meer Safety Cars of Virtual Safety Cars. Uiteindelijk moesten beide Ferrari-coureurs onder groen pitten en konden ze het tijdverlies niet goedmaken.

Slechts zes tienden van een seconde scheidden Charles Leclerc en Hamilton bij de finish, waarbij de zevenvoudig wereldkampioen zijn Ferrari-teamgenoot nog bijna inhaalde.

Lewis Hamilton dacht dat hij nog twee ronden nodig had om Charles Leclerc te passeren en voor het eerst als Ferrari-rijder op het podium te staan. “Ik ben trots op het team. Ze hebben geweldig werk geleverd om de auto hier te krijgen,” zei hij. “We zijn nog niet zo snel als Mercedes, maar we zitten in de strijd. Het was een leuke race en voelde goed. Met een paar ronden extra had ik Charles gehad.”

Bron: Sky Sports – skysports.com

Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties